Wyjście naprzeciw tym wyzwaniom wymaga od firm budowlanych nowych, innowacyjnych narzędzi. Przewagę zyskują te firmy, które lepiej wykorzystują narzędzia IT, innowacje technologiczne i rozumieją potrzebę automatyzacji i digitalizacji działań poprzez m.in.:

  • skanowanie laserowe,
  • BIM (Building Information Modelling),
  • uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję.

Warto wspomnieć, że początki KSM Vision są związane z branżą budowlaną: w początkowym okresie działalności zajmowaliśmy się dostarczaniem rozwiązań pomiarowych dla budownictwa (pomiary kształtu, przemieszczeń i odkształceń). Zobacz więcej w zakładce “Historia”.

Obecnie w naszej ofercie posiadamy system wizyjnej detekcji wad materiałowych dla firm z branży przetwórstwa drewna i producentów materiałów budowlanych. W tych branżach, ze względu na ograniczoną dostępność zasobów ludzkich, coraz więcej procesów(wcześniej nieopłacalnych) jest automatyzowanych . Wykorzystując kamery wizyjne i algorytmy uczenia maszynowego skutecznie przeprowadzamy procesy detekcji i usuwania defektów w deskach (pęknięcia, kieszenie żywiczne, niezdrowe sęki), czy cegłach lub pustakach.

Po więcej rozwiązań dla branży budowlanej zapraszamy do zakładki “Kontrola jakości wad czołowych desek”.

Scroll